23,759
25,103
192
12.46
14.06
16.59

...
Şehir Hakkında

Aktiviteler

ESKİŞEHİR’DE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

  • Eskişehir Kamp Alanları; Eskişehir tarihi ve modern yapısı kadar doğayı sevenler için de önemli fırsatlar barındıran şehirlerimizden birisidir. Özel olarak oluşturulan kamp alanlarında hayatın hızlı temposundan uzak birkaç gün geçirmeniz mümkündür.  Şehirde en çok tercih edilen kamp alanları arasında Avlakkaya Bölgesi, Şelale Orman İçi Dinlenme Yeri, Yazılıkaya Köyü, Büyükyayla Göleti ve Musaözü Tabiat Parkı yer almaktadır.
  • Eskişehir Tiyatro Oyunları; Eskişehir şehir tiyatrolarının en aktif olduğu şehirlerimizden birisidir. Yıl boyunca 5 farklı sahnede onlarca farklı oyun bu sahnelerde sergilenmektedir.
  • Eskişehir Yapay Plaj; Kent Park içerisinde yer alan plaja giderek Eskişehir sıcağında serinleyebilirsiniz. Giriş ücretini ödeyerek tamamen deniz kumundan hazırlanan 350 metrelik plajda yüzebilirsiniz.
  • Eskişehir Bisiklet Turu; Eskişehir’i yürüyerek gezmek yerine istemezseniz, bisiklet kiralayarak şehri gezme şansınız bulunmaktadır. Odunpazarı Evleri’ni bu şekilde gezebilir ya da Porsuk Çayı kıyısında bisiklet turu atabilirsiniz.
  • Eskişehir Doğa Yürüyüşü; Doğada zaman geçirmeyi sevenler için özel olarak oluşturulmuş rotaları tercih ederek Eskişehir etrafında doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz.
  • Kano; Belediye ve Kano Federasyonu farklı bir aktivite denemek isteyenler için bu hizmeti sunmaktadır. Porsuk Çayı ve bu çaya dökülen nehirler üzerinde oluşturulan özel rotalar üzerinde hizmet veren firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Velesbid Bisiklet Evi Festivali; Her yıl düzenli olarak yapılan Bisiklet Festivali ile ülkemizin çok farklı noktalarından binlerce insanın bir araya gelmesi amaçlanmaktadır.