8.8517
10.3717
12.1105

...
Gündem

27. Dönem POMEM sınavları ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi tarafından gelen duyuruları yakından takip edenler POMEM polis alımı son gelişmeleri merak ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi tarafından gelen duyuruları yakından takip edenler POMEM polis alımı son gelişmeleri merak ediyor. POMEM sınavları nasıl yapılır? 2021 polis alımı tarihi ile alakalı henüz belli değil. Kamu personeli alımları her dönem değişik tarihlerde yapılıyor. 27. Dönem POMEM sınavları ne zaman? 27. Dönem POMEM sınavları ne zaman? 

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM'e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır. İnternet üzerinden duyuru edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden duyuru edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler. 

Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez. Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılır. Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur" veya "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" şeklinde karar verir. Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar.