13.65
15.24
18.33

...
Ekonomi

Eskişehir'de Emeklilerin "Geçinemiyoruz" Feryadı

Emekliler, gıdadan enerji giderlerine yapılan zamlara sitem ederken, “Artık geçinemiyoruz! Markete her gidişte fiyatlar artmış oluyor. Maaşlar zaten düşük, dayanacak gücümüz kalmadı” dedi. 

Çakırözer’in dinlediği başka bir emekli ise, “Torunum ziyaretime geldiğinde ona verecek harçlık bulamadığım için saklanıyorum” dedi. Çakırözer, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Anadolu’nun dört bir yanında emeklilerimizi, emekçilerimizi, çiftçilerimizi, işsizlerimizi, sendika ve sivil toplum örgütlerimizi dinliyoruz. Eskişehir’imizde de, Erzurum’da da, Kayseri’de de tüm kesimler perişan durumda! Özellikle emekliliremiz için en düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslenmeli. Açlık sınırının altında kalan asgari ücret de yaşanılabilir seviyeye çıkartılmalı” dedi. 

 “MARKETE HER GİDİŞTE FİYATLAR ARTIYOR, GEÇİNEMİYORUZ”
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de farklı semtlerde kahvehanelerde yurttaşları dinledi. Yurttaşlar sıvı yağdan, şekere yapılan zamlardan dert yanarken, artık her şeyi gramla almak zorunda kaldıklarını söyledi.  Çakırözer’in dinlediği emekliler, gıda fiyatlarındaki artışa dikkat çekerek, “Markete her gidişte fiyatlar artıyor. Aldığımız maaşlar ortada. Geçinemiyoruz” siteminde bulundu. Başka bir emekli ise, artık torununa verecek harçlık bulamadığından dert yanarak, “Artık torunlar ziyarete geldiğinde gizlenecek yer arıyoruz. Çünkü torunlarımıza bir lira harçlık verecek durumumuz  kalmadı” ifadelerini kulanndı.

 

İlgili Haberler